Hydraulika siłowa

Bardzo szerokie zastosowanie w wielu obszarach przemysłu ma hydraulika siłowa. Funkcjonowanie tego układu uzależnione jest od przekazywania pod dużym ciśnieniem cieczy, napędzającej pracę urządzenia. Tym płynem w większości przypadków jest olej, choć kiedyś stosowana była po prostu
woda. Dzięki wykorzystaniu tego systemu możliwe jest skuteczne zarządzanie urządzeniami, mającymi wagę nawet kilkuset ton.

Szczegółowy zakres usług

Dla firmy AJ Project działającej na terenie Trójmiasta, a w
szczególności Gdańska, działania w zakresie hydrauliki siłowej są podstawowym obszarem funkcjonowania, dlatego też realizujemy kompleksowe usługi, obejmujące każdy etap działania. Najważniejszymi czynnościami w ramach wykonywania tych usług są:

- projektowanie oraz tworzenie układów hydrauliki siłowej,

- przebudowywanie aktualnych systemów i przystosowywanie ich wykonywania do nowych zadań,

- tworzenie kompletnej dokumentacji technicznej,

- działania diagnostyczne poszczególnych elementów systemu, oceniające ich sprawność, a także pomagające wskazać ewentualne obszary zmian,

- regeneracja siłowników, które służą do napędzania pracy urządzenia, poprzez dokładne rozebranie i wyczyszczenie urządzeń oraz wymianę zużytych elementów,

- badanie elementów układów hydraulicznych, w tym przede wszystkim pomp, pod względem najważniejszych parametrów ich pracy, które odpowiadają za wydajność systemu.
Świadczymy także inne usługi w ramach podstawowej dziedziny naszej oferty, obejmujące działania, które zakładają realizację standardowych zadań, jak i wykonywanie zleceń w oparciu o indywidualne zamówienie, odpowiadając na potrzeby i wskazówki naszych klientów.

Zastosowanie hydrauliki siłowej

Ten rodzaj funkcjonowania systemu stosowany jest w wielu urządzeniach w branży budowlanej oraz innych dziedzinach przemysłu oraz transportu, dzięki czemu jest wykorzystywany chociażby w:

- koparkach,

- dźwigach,

- innych maszynach budowlanych, a także rolniczych,

- układach hamulcowych samochodów,

- samolotach,

- urządzeniach górniczych.